Umět využít informací

Snad nikdo z členů rady asociace není tak "propadlý” internetu, informačním technologiím, analytice informačních zdrojů jako Tomáš Soukup, zastupující region středních Čech. Ve třiceti třech letech dokonale využívá všech možností pro získávání a využívání potřebných informací, které současná technika nabízí.
Jednoduše řečeno - již od roku 1992 se pohybuje v oblasti informačních služeb. Přichází rok 1997 a stává se vedoucím střediska Internet Beroun a v roce 1998 vedoucím Informační agentury Beroun. Jak sám v jednom rozhovoru s nadsázkou řekl, s informacemi žije již mnoho let a nevypadá to, že by je opustil. Jeho specializací je také poradenství, řízení projektů, vzdělávání dospělých, organizace kurzů, školení apod.

Platnost obrázku vypršela.

Tomáš, ještě předtím než se stal od července 1998 členem rady, pracoval v několika komisích, které pomáhaly radě při plnění úkolů. Moc toho nenamluvil, ale to co řekl, bylo konkrétní a podnětné. Když se nabídl, že určitý úkol splní nebo zjistí příslušné informace, stalo se. To byl také vlastně důvod, proč se stal později členem rady. Když jsme jeli na jednání členského fóra do Kroměříže, téměř dvě hodiny "visel na mobilu”. Vlastně do té doby, než se mu vybila baterka.
Naučil se účelně využívat Internetu, e-mailu, mobilu. Jak naznačil, v současné době má několik nápadů, jak daleko lépe a více využít internetu ve prospěch asociace. Prý musí ještě domyslet detaily. Dalo by se prý dělat plno prospěšných věcí.