Pohádková kancelář

Jarní slunce již opět začíná svítit do výlohy Infocentra na vodňanském náměstí a my se o to víc zde těšíme na letošní návštěvníky našeho města. Od 1. dubna budeme mít otevřeno opět každý den.
Během zimního období jsme především získávali nové informace o připravovaném kulturním a sportovním dění na celý rok a také do databáze firem ukládali údaje o jejich nových aktivitách. Ve městě byly zřízeny během posledních měsíců nové možnosti ubytování i stravování. V pizzerii mohou děti využít i prostorný hrací koutek při čekání na pochoutku. I tady si můžete zahrát populární bowling. Aktuálnímu kalendáři a souboru dostupných služeb věnujeme velkou pozornost na našich webových stránkách: www.vodnany.net.
Infocentrum spolupracuje v předávání informací s kancelářemi v širokém okolí. Zapojilo se do zajímavého projektu pravidelných schůzek Informačních center - svazku obcí v Písku. Připravili jsme několik poznávacích a turistických zájezdů s průvodcem. V obvyklé nabídce map, pohlednic, upomínkových předmětů, publikacích o regionu k prodeji myslíme i na sběratele v současnosti oblíbenou dřevěnou známkou s vyobrazením znaku města a také novým odznakem se stejným motivem. Do vandrovní knížky turistům rádi otiskneme razítko se symbolem pohádkových jižních Čech. S kaprem Jakubem vyrazíme s dětmi okolo vodňanských rybníků první květnový den.
Kapr Jakub Vodňany
Pokud se rozhodnete pro návštěvu Vodňan, doporučíme Vám prohlídku Městské galerie se stálou expozicí Mikoláše Alše, jehož práce si můžete prohlédnout na základě objednávky také v děkanském chrámu. Výstava v Městském muzeu (synagoze) Vám přiblíží atmosféru našeho rybářského města. Přijeďte včas! 8. května se koná tradiční rybí trh.

J. Velková