Nerudovský problém vyřešen

O tom, že každé větší či turisticky významné město potřebuje informační centrum jistě již dnes není pochyb. Ve Strakonicích vznikl nápad zřídit infocentrum již více než před 10 lety. Tehdy se také stal jeho provozovatel - Městské kulturní středisko - jedním ze zakládajících členů Asociace turistických informačních center.
Nastal ovšem malý - tak říkajíc nerudovský problém - kam s ním... Nejprve sídlilo strakonické íčko v obchodním centru Labuť. Místo to bylo jistě dosti navštěvované, ale bohužel ne turisty. Následný přesun do kina OKO si vyžádaly organizační změny, ale pro provoz infocentra šlo spíše o krok zpět. Teprve před pěti lety se našly pěkné a vhodně umístěné prostory: v historické budově Masných krámů na Velkém náměstí, kam zavítá jistě každý návštěvník města. Po dvou letech se ovšem íčko muselo opět vystěhovat a zakotvilo v Domě kultury. Pro místní trochu z ruky, pro turisty k nenalezení...
Tyto potíže vedly k přesunutí "íčka" přímo pod město. Městské informační centrum sídlí od 25. 9. 2003, kdy se otevřely poprvé jeho dveře, na Velkém náměstí hned vedle radnice. Kromě běžných služeb pro občany města, regionu i turistickou veřejnost budeme poskytovat i různé formuláře, informace o chodu úřadu či umístění jednotlivých odborů.
Prostory sdílíme s Regionálním informačním a poradenským střediskem (RIS), které je zřízeno pro spolupráci s obcemi a mikroregiony. Jeho náplní bude informační činnost o dotacích, fondech EU a poradenství.
Nové informační centrum je bezbariérové, provoz má v pracovní dny od 8 do 17 hodin a od ledna, kdy by měla nastoupit další pracovnice, bude rozšířen i o sobotní dopoledne. V sezóně bude provoz v sobotu celý den a v neděli dopoledne.

Simona Sládková,
MIC Strakonice