Sklářská cesta

Ve dnech 21. - 22. března se uskutečnila regionální prezentace Sklářská cesta pořádaná Českou centrálou cestovního ruchu, Agenturou regionálního rozvoje, Glassicentrem Kamenický Šenov, Městským informačním střediskem Nový Bor a Informačním centrem Harrachov.
V první den setkání přivítal všechny přítomné starosta Nového Boru Ivan Lacko. Uvítání to bylo netradiční - žádná radnice, ale hostinec U Zlatého buřtu, který se nachází v obci Pihel na trase mezi Českou Lípou a Novým Borem. Při krátké konzumaci se přítomní seznámili s programem a poté mohli vyrazit na cestu za krásami českého skla.
Účastníci akce nejprve navštívili novu sklářskou huť Sklárnu Slavia, poté jejich kroky vedly do Sklářského muzea v Novém Boru, které existuje více než sto let. Nechyběla ani procházka po městě.
Následuje přejezd do Kamenického Šenova, kde kroky účastníků vedou do dalšího sklářského muzea, které sídlí v překrásné patricijské budově z roku 1769. Cesta za sklem končí v Glassicentru Kamenický Šenov. Společnost je českým partnerem při přípravě euroregionálního projektu "Skleněné cesty v trojzemí".

Miroslav Horák, Městské informační středisko Nový Bor

Kontaktní adresa:

Miroslav Horák
T.G.Masaryka 46
473 01 Nový Bor
Česko (CZ)
tel: (+420) 487 726 815
fax: (+420) 487 726 815