Procházky historickým městem

Kdo zavítá do Nového Jičína, může využít nabídky informačního centra a vydat se s průvodcem za zajímavostmi našeho historického města.
Kdo zvolí procházku ve dne, seznámí se s historií Žerotínského zámku, barvitou minulostí budov novojičínského náměstí, prohlédne si město z věže radnice a zákulisí zrekonstruovaného Beskydského divadla. Pro toho, kdo má rád romantiku, bude asi lákavější večerní procházka městem, malebnými zákoutími historického centra opředeného pověstmi, prohlídka kostela Nanebevzetí Panny Marie a nádherný pohled z věže radnice na osvětlené město.
Naše procházky se pomalu stávají součástí výuky místních škol. Díky vstřícnosti vedení radnice se žáci dostanou do zasedací místnosti a do obřadní síně radnice.
V roce 1998 byli nejvzdálenější návštěvníci z Jihoafrické republiky. Bylo pro ně jistě krásným zážitkem, když byli po procházce městem přijati starostou a dokonce našli společnou zálibu - sborový zpěv. Tak si od nás odváželi nejen pěkné vzpomínky na historické město, ale také noty písní našeho nejznámějšího pěveckého souboru Ondráš.

Libuše Panáčová, IC Žerotínský zámek, Nový Jičín