25 výročí FS Púčik [ Lidové tradice ]

25 výročí FS Púčik
17. listopadu 2016 v 19 hodin v Mahenově divadle oslaví jubilejním premiérovým koncertem nazvaným #fspúčik-2016 pětadvacáté narozeniny FOLKLORNÍ SOUBOR PÚČIK.
Folklorní spolek Púčik se od svého vzniku hlásí ke slovenské menšině žijící v České republice, věnuje se proto především uchovávání a rozvíjení slovenských lidových tradic. Pod jeho křídly pracuje folklorní soubor Púčik, stejnojmenná lidová hudba a dívčí pěvecká skupina.
Soubor vznikl v Brně v roce 1991 vlastně jako kolektiv dětský. Když jeho členové odrůstali dětským střevíčkům, nechtělo se jim přestat tančit a zpívat, a tak se postupně zrodil „velký“ Púčik. V jeho repertoáru najdeme písně, tance, mnelodie a lidové zvyky doslova ze všech koutů Slovenska ��" od Myjavy po Zemplín.
„Púčik dlouhodobě spolupracuje s národnostními menšinami žijícími v Brně a Jihomoravském kraji, pravidelně se účastní folklorních festivalů, pořádá ale i samostatné koncerty, vystupuje také pro hendikepované děti a radost svými vystoupeními přináší i seniorům. Ve spolupráci s obcí Slup a Technickým muzeem v Brně připravil projekt Slavnosti chleba u NKP Vodní mlýn ve Slupi, je jedním z hlavních organizátorů mezinárodního festivalu slovenského folkloru v České republice Jánošíkův dukát v Rožnově pod Radhoštěm a realizátorem Krajanské neděle na Folklorních slavnostech pod Poľanou v Detvě. A to je jen malá ukázka bohaté a zajímavé činnosti FS Púčik, za niž byl už mnohokrát oceněn ��" nejenom na přehlídkách a prestižních festivalech u nás i v zahraničí, ale např. Uznáním Ministerstva kultury Slovenské republiky za uchovávání slovenské lidové kultury v zahraničí. V Mahenově divadle chceme ukázat to nejlepší, co v současné době FS Púčik ve svém repertoáru má,“ řekl vedoucí souboru Vlastimil Fabišik.
25 výročí FS Púčik

DALŠÍ INFORMACE: http://www.pucik.cz
Typ záznamu: Lidové tradice
AKTUALIZACE: Vlastimil Fabišik (Folklorní sdružení PÚČIK) org. 24, 04.11.2016 v 11:20 hodin